Hakkımda


Eşine, kızına ve kendine aşık... :),Evini, gezmeyi, yemek yapmasını, kişisel bakımı (süslüyüm işte), okumayı ve araştırmayı seven,Hayata dair pozitif, neşeli ve umut dolu. üniversite mezunuyum ( iktisat ) ve  yüksek lisans öğrencisiyim...bebeğimizi doğduğundan beri Montessori felsefesiyle büyüten, herşeyden önce bütün vaktimi bebeğim canım kızımla eğlenceli geçiren mutlu  ANNE :)


hehehe sıra geldi BABA'ya==>Tüm hayatı eşi olan bir adamın sonradan minicik bir Defne'si olmuş. İşini çok seven ancak hiç işe gitmek istemeyen :(, soğuk havayı hiç sevmeyen ancak üniversite ve çalışma hayatı boyunca eksi derecelerde yaşamak zorunda kalan :(, gezmeyi, bebeğiyle ilgilenmeyi ve oynamayı çok seven :), okumayı sevmeyen ama 4 yaşından beri okumak zorunda kalan ve halen uzmanlık okuyan (doktora) bir hekim, ama herşeyden önce bir baba...canım aşkım Banu'm seni çok seviyorummmmmmm... 

13 Ekim 2013 Pazar

GÜNLÜK AKTİVİTELERİMİZ (renk eşleştirme ) 16.ve 17.ay
Defne bazı renkleri 14.aydan itibaren biliyordu. 16.aydan itibarende bütün renkleri biliyor:)

günlük olarak yaptığımız aktivitelerden birisi de renk eşleştirme.

Bu etkinliğimizi 16 aylıkken yapmıştık yeni yükledim resmimizi.
buda 17.ayda yaptığımız aktivite. tuvalet kağıdı rulosunu eva kağıdıyla kapladım. eşleştirme yaparken benim söylediğim renkleri aldı ve attı :)


kazanımlarımız;montessori,algıda seçicilik,nesne devamlılığı,ince motor gelişimi ve renk sınıflandırması...

2 yorum:

  1. Maşallah valla Defne'ye 17 aylık mı?Bu kadar rengi biliyor ve ayırt edebiliyor mu?

    YanıtlaSil
  2. evet 17 aylık.bütün renkleri biliyor ve isimleriyle söylüyor :) bazı renkleri yarım söylüyor tabiki, siyah yerine siya gibi :)

    YanıtlaSil